עמית בית-דגן 
מתווכים. אחרת..


054-4779354  


... והקונה לפתע 'מנפיץ' דרישה שלא היתה 
משך כ 3-4 חודשים שיווקתי דירה במערב הוותיק בראשון-לציון. בשליש השני של תהליך המכירה הגיעו בני זוג צעירים לדירה  'והתחברו'. אהבו את הדירה, התאימה להם ולתקציבם. ההורים ראו והיה נראה 'שזורם' טוב. ביקרתי אותם בדירתם ע"מ לקדם את המו"מ בין הצדדים לסגור מחיר, פינוי, תשלומים.. ובמקביל למו"מ המשכתי את פעילות שיווק הדירה כרגיל. בתום המו"מ אישרו לי הצדדים להעביר את פרטי העיסקה לעורכי הדין מטעמם. כך-עשיתי ונקבעה פגישת חתימה כעבור כשבועיים עם הקונים A.

בערב החתימה
 עם קונים A, ממתינים אצל עו"הד: המוכרים, עורך-דינם, עורך-דין הקונה A ורק הקונה לא בא. הוא ממתין לי בלובי הבניין ודורש: הפחתה ודחיית תשלומים, אחרת 'לא קונה את הדירה'!!!  אמיתי. אופס... תקלה!
אמרתי בדרכי שבשלב זה לא תהיה הסכמה אחרת מעבר למה שסוכם. התשלומים נקבעו ולא פותחים את-זה. ...לצורך זה נועד מו"מ והאופציה שלו היא לרכוש את הדירה כפי שהוא ועורך דינו הסכימו או לא לרכוש את הדירה. לא חובה לקנות... אתה לא מאיים על-אף אחד, בטח לא עליי. אם אתה מנסה לעשות שרירים ברגע האחרון, כיצד תובטח למוכרים המשכיות העיסקה ?! 'טוב' הוא אמר וביקש שאנסה להסדיר את העניין, והמתין עם אשתו. 

עליתי למשרד עו"הד ואמרתי למוכרים ולעורכי הדין של הצדדים: שיש תקלה. הקונה אינו מוכן לחתום אלא אם....והם סרבו! בקשתי לעשות שיחת טלפון בנוכחות כולם, והתקשרתי לקונים B שראו  את הדירה בתקופת המו"מ.
הסברתי את הסיטואציה והאופציות: "נוצר לך חלון הזדמנויות בו תוכלו לזכות בדירה בכפוף לשיפור הצעת המחיר כמו של קונה A, או....... 
כעבור שבוע הרוכשים B קנו את הדירה והם גרים בה עד עצם היום הזה.

לקח - השתדל לשריין קונה נוסף  


הרשם עכשיו
טואול בניית אתרים